Вперше акрилове волокно було вироблено американською компанією Дюпон. Ще в 40-их роках минулого століття фірма активно зайнялася розробкою нового типу волокна. І в 1948 році був отриманий перший матеріал, що отримав назву орлон. Він склав відмінну конкуренцію популярному в той період нейлону, але дуже важко піддавався фарбування. Продовживши подальші розробки, компанія в 1952 році отримала довгоочікуваний матеріал, який не поступається по якості орлону, і при цьому окрашивающийся без будь-яких проблем. Назвали його – акрил.
В основі виробництва акрилових волокон лежить природний газ. Саме він є матеріалом, з якого виробляються необхідні ацетилен і синильна кислота. Технологія виробництва акрилу – це складна хімічна реакція.
Акрил, як всі штучні волокна, при виробництві являє собою безперервну нитку. Структура готової нитки дозволяє надалі одержувати абсолютно гладку поверхню матеріалу і чіткий малюнок переплетення.
Для створення більш оригінальної фактури безперервне синтетичне волокно ріжуть на дрібні відрізки, що має однаковий розмір. Їх називають штапель. Матеріал, виконаний з штапельної пряжі, візуально дуже схожий на натуральну вовну, тому іноді акрилова тканина називається ще «штучної шерстю».
Характеристики акрилових тканин
Акрил – якісний ненатуральний матеріал, має досить багато переваг.
1.Гіпоалергенність
Це, напевно, основна перевага міцною і досить невибагливою тканини. Речі, пошиті з матеріалів, що містять у своєму складі акрил, чудово підходять людям з підвищеною чутливістю шкіри, зокрема дітям і майбутнім мамам.
2.Відмінний зовнішній вигляд
Акрил зовсім не мнеться. Тому речі з акрилової тканини незамінні в дорозі і ситуаціях, коли необхідно мати акуратний вигляд одягу. Тканина акрилпрекрасно підійде для пошиття вечірнього вбрання, так як вона відмінно тримає задану форму.
3.Приємний на дотик
Акрилові тканини схожі за своїми властивостями з натуральною вовною. Тому вони такі ж м'які, прекрасно зберігають тепло, але зовсім не цікавлять моль.
4.Стійкість
Акрил практично несприйнятливий до впливу різних розчинників і кислот, тому акрилові вироби можна віддавати в хімчистку. Також матеріал відмінно переносить будь-які примхи погоди. Це дуже важливо для збереження зовнішнього вигляду верхнього одягу, так як акрил дуже погано вбирає воду, а також швидко висихає.
5.Стійкість первісного кольору
У процесі фарбування волокна акрилу фарбуються дуже міцно, дозволяючи отримувати тканини яскравих кольорів. До того ж вони не втрачають насиченості навіть після численних прань.
Но ткань из акрила имеет и существенные недостатки.
-Она практически воздухонепроницаема, а также не впитывает влагу.
-Иногда, если качество материала не очень хорошее, вещи могут после стирки терять свою первоначальную форму и растягиваться.
-После долгой носки поверхность изделия покрывается катышками.
-Накапливает статическое электричество, поэтому необходимо использовать антистатические аэрозоли.
-От длительного воздействия яркого света теряет естественную мягкость.
-Ткань очень легко впитывает жирные вещества, которые образуют сложно выводимые пятна.
Правила ухода
Акрил досить невибагливий матеріал, але, тим не менш, слід знати основні правила догляду за такими тканинами.
1.При пранні речей, пошитих з акрилової тканини, слід дотримуватися певний температурний режим. Вода повинні бути не більш 30 градусів при машинному пранні.
2.Речі не можна вичавлювати, викручуючи. Акрилові вироби просто розкладають на рівній поверхні, надаючи потрібну форму, до повного висихання.
3.Гладять виріб праскою з встановленим мінімальним режимом нагріву. Бажано при цьому використовувати вологу марлю.